Upozornění na nebezpečné hračky

800 Kč
Popis

I přes snahu kontrolních orgánů se v některých hračkách na našem trhu ustavičně nacházejí nebezpečné látky. Jedná se o stále nové a nové typy jedů, které se z výrobků postupem času uvolňují a negativně ovlivňují zejména děti a budoucí maminky. Mezi tyto látky počítáme například ftaláty či bromované zpomalovače hoření. Tyto pomalé jedy, které na nás působí dlouhodobě a z mnoha zdrojů, mohou mít dopad na zdravý vývoj našich potomků. Mají vliv na vývin mozku a na celou nervovou soustavu.

Arnika průběžně provádí testy hraček na obsah toxických látek a chrání tak spotřebitele před jejich nebezpečím. V roce 2014 jsme například upozornili na přítomnost ftalátů v setech populárních pletacích gumiček pro malé děti. Výsledky těchto testů jsme předali České obchodní inspekci, která na náš podnět nechala gumičky stáhnout z trhu. Četné ohlasy v médiích napomohly tomu, že se zodpovědní prodejci snaží prodávat hračky bez škodlivých ftalátů.

Ti, kteří si v loňském roce objednali tuto listinu, pomohli testovat hračky a další předměty z nevhodně recyklovaného plastu. Výsledky naleznete zde.

Díky Vašemu daru ve výši 800 Kč si rodiče budou moci kupovat bezpečnější hračky pro své děti bez obsahu možných toxických látek.
Děkujeme za Vaši podporu!

02 pistole

Na každé listině „Dárek pro přírodu“ je prostor pro Vaše osobní věnování obdarovanému. Tato darovací listina je vytištěna na recyklovaném papíře.