Testování výrobků na obsah toxických látek (500 Kč)

500 Kč
Popis

 V současné době je v Evropě registrováno okolo 100 tisíc chemických látek. Přestože některé látky představují prokazatelné nebezpečí pro lidské zdraví i životní prostředí, tak jen velmi pomalu dochází k jejich zákazu a nahrazování ve výrobcích bezpečnými látkami. Arnika již mnohokrát odhalila rizikové zboží, jako jsou hračky nebo kuchyňské nádobí, zajistila jejich stažení z trhu a informování veřejnosti o problému. Dokázali jsme odpovědět mnohým z Vás, zda jsou Vaše věci doma bezpečné a zároveň přenesli závěry na jednání s politiky, kteří mají moc zasadit se o náhradu výrobků s toxickými látkami za bezpečné alternativy. Aktualizujeme naše databáze nebezpečných výrobků a usilujeme o budoucnost bez toxických látek.

Ti,kteří si vloni objednali tuto listinu, pomohli například odhalit výrobky pro děti s obsahem toxických, zdraví nebezpečných látek

Díky Vašemu daru ve výši 500 Kč se budete i nadále dozvídat, zda zboží na českém trhu obsahuje nebezpečné látky, zda naměřené hodnoty pro tyto látky spadají do zákonem stanovených mezí a jsou únosné pro další používání.

6b134d52e15812d4347947f29d0687b6 XL

Na každé listině „Dárek pro přírodu“ je prostor pro Vaše osobní věnování obdarovanému. Listina je vytištěna na recyklovaném papíře.