Patronát mláděte sajgy tatarské (500 Kč)

500 Kč
Popis

Antilopy sajgy tatarské se od pradávna proháněly po nížinných stepích a polopouštních oblastech střední Asie. Dnes ale vlivem zániku jejich přirozeného prostředí jejich počty nezadržitelně klesají. Sajgy se vyskytují už jen v několika separovaných, kriticky ohrožených populacích, které jsou navíc sužovány bezohlednými pytláky. Jedna z populací žije na mimořádně biologicky rozmanité náhorní plošině Usťjurt v západním Kazachstánu. Její část je od roku 1984 přírodní rezervací.

Nově vzniklou hrozbou je záměr kazachstánské státní ropné společnosti KazMunaiGas těžit plyn v oblasti Chansu, která se nacházrožeí na hranici přírodní rezervace Usťjurt. Zimoviště plachých antilop by se tak změnila k nepoznání. V regionu se však nachází řada vhodnějších nalezišť plynu, která nezasahují do cenné přírody. Proto s místními ochránci přírody chceme tento záměr zastavit. Dále prosazujeme rozšíření přírodní rezervace Usťjurt a zápis plošiny Usťjurt na seznam světového dědictví UNESCO.

Čas na získání finanční podpory na ochranu sajgy tatarské máme pouze do 31.3. 2017!

Váš dar ve výši 500 Kč nám pomůže ochránit domov kriticky ohrožené sajgy tatarské a odvrátit plán na zničení drahocenné přírody těžbou plynu.

Děkujeme za Vaši podporu! Jen díky Vám můžeme chránit sajgu tatarskou a její přirozené prostředí.

Více informací o sajze, jejím ohrožení a dalších možnostech pomoci najdete na tomto odkazu.

saiga1

 

Na každé listině „Dárek pro přírodu“ je prostor pro Vaše osobní věnování obdarovanému. Darovací listina je vytištěna na recyklovaném papíře.