Patronát mláděte levharta sněžného (700 Kč)

700 Kč
Popis

Tato darovací listina je momentálně k dispozici pouze v elektronické podobě.

Irbisů neboli sněžných levhartů v Kazachstánu zbývají už jen necelé dvě stovky. Krásné hory, kde žijí, jsou součástí Národního parku Ile-Alatau s dalšími 1 700 živočišnými druhy a více než 800 různými rostlinami. Již od roku 2000 je Ile-Alatau kazašskou vládou navržen na zařazení mezi památky UNESCO. Přesto má nedotčenou přírodu nahradit řev strojů budujících na zelené louce luxusní lyžařské středisko s nekonečnými ploty kolem soukromých pozemků. To celé by přitom mělo být financováno z veřejných rozpočtů.

Arnika vytvořila petici, která žádá zákaz výstavby luxusního lyžařského střediska. Petice získala přímo v Kazachstánu 10 000 podpisů, ke kterým se připojilo přes čtyři tisíce Čechů, což je obrovská podpora pro místní iniciativy bojující za přehlížená práva na zapojení občanů do veřejného rozhodování. Kazašské úřady porušují své mezinárodní závazky a Arnika na tento problém upozornila i další signatářské státy.

Ti, kteří vloni zakoupili tuto listinu, podpořili Arniku ve snaze zastavit projekt na výstavbu megalomanského skicentra v horách, které jsou domovem kriticky ohroženého sněžného levharta. V Kazachstánu je jich posledních dvě stě.

Váš dar ve výši 700 Kč nám pomáhá záměr stavby lyžařského střediska zastavit, podpořit nesouhlas místních lidí a zachránit poslední kazašské levharty. Děkujeme za Vaši podporu!

hory irbis

Na každé listině „Dárek pro přírodu“ je prostor pro Vaše osobní věnování obdarovanému. Darovací listina je vytištěna na recyklovaném papíře.