Mravenčí práce

2000 Kč
Popis

Jak moc nás těší naše úspěchy v ochraně přírody! Jsou však výsledkem stovek hodin neviditelné, ale usilovné a důkladné práce - maličkých každodenních vítězství všech členů Arniky, odborníků a specialistů, kteří drobeček po drobečku skládají naše projekty dohromady tak, aby fungovaly a byly prospěšné.

Vítězství nad úřady vyžaduje mistrovství v papírování, upozornění na toxické látky a znečištění vychází z opakovaných testování a práce v terénu, péče o ohroženou květenu spočívá v jemném ručním opečování každé rostlinky. Vyhodnocení žebříčku znečišťovatelů zahrnuje dlouhodobá pozorování, sbírání dat a jejich vyhodnocování. Mezinárodní spolupráce zase vyžaduje dny strávené na cestách, hodiny v odborných diskusích a bruslení mezi zájmy států, organizací, firem, přírody a obyčejných lidí.

TI, kteří v loňském roce zakoupili tuto listinu, pomohli zveřejnit přehled největších znečišťovatelů v ČR

Na mezinárodních konferencích jsme prosazovali zpřísnění limitů pro toxické látky v odpadech

Arnika se podílí na přípravě nových mezinárodních pravidel pro posílení hlasu veřejnosti, která vytváří Výbor pro lidská práva Organizace spojených národů. Mezi iniciátory a tahouny procesu je Česká republika. 

Váš dar ve výši 2000 Kč nám pomůže financovat tuto nenápadnou, avšak stěžejní dlouhodobou práci na projektech na ochranu životního prostředí a zdraví lidí.

Děkujeme za Vaši podporu! Díky Vám můžeme pokračovat v tom, co umíme nejlépe.